DTF (Direct to Film) baskı işlemi, doğrudan filme baskı yapılması anlamına gelir. İşlem pet film üzerine DTF mürekkebi ile baskı alınmasıyla başlar. Elde edilen baskılı filmin materyale yapışması için transfer tozu (şeker) eklenir ve ısıtılır. Şekerli pet film sıcak transfer presi yardımıyla materyale aktarılır. DTF baskı işlemi; DTF yazıcı, mürekkep, pet film, transfer tozu ve sıcak pres bileşenlerinden oluşur.

DTF baskıda kullanılan mürekkepler kumaş için özel tasarlanmış, dağılma yapmayan ve yıkama dayanıklılığı olan ürünlerdir. Bunun yanında baskı için kullanılan diğer sarf malzemelerinin (toz, pet film) kalitesi de önemlidir. Doğru, canlı ve çözünürlüğü yüksek baskıların elde edilmesi için tüm sarf ürünlerinin uyumlu çalışması gerekir.

DTF baskı hemen hemen tüm kumaşlara uygulanabilirdir. Pamuklu, polyester, kanvas, deri, ipek, saten, denim gibi materyallerde başarılı sonuçlar verir. Hem beyaz hem siyah hem de renkli kumaşlara baskı imkanı sağlar. Kumaşa baskı öncesi ön işlem yapmaya gerek duymaz. Ön ve son işlem gerektirmemesi, pratik kullanımı ve yıkama dayanıklılığı sağlaması nedeniyle geleneksel baskı sistemlerine göre daha optimal bir çözümdür.

Gösterilen sonuç sayısı: 2